Rozlišujeme ....

Autor: Patrik Zimáni | 17.10.2016 o 13:05 | (upravené 18.10.2016 o 16:57) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  111x

Ak budhista spácha teroristický čin, nie je budhista, ak islamista spácha teroristický čin, nie je islamista. Musíme rozlišovať . Islam, budhizmus a iné náboženstvá sú založené na láske, nie nenávisti. Dalajláma pre STV.

Tlač, sociálne siete, televízne kanály. Denne nás bombardujú správami o nenávisti, utečencoch... Informácie sa rôznia. Je náročné hľadať medzi nimi pravdu, aj keď dnes už je z čoho si vybrať. Jedna strana vyvoláva nenávisť k iným kultúram a vierovyznaniam, iní tvrdia, že máme pomáhať. Pomáhať či odmietať? Komu veriť? Kde je pravda? 

 

Veľmi pekne to povedal Dalajláma. Rozlišujeme, dajme možnosť tým, ktorým ide o holý život, alebo sú prenasledovaní za svoje názory či presvedčenie. Buďme k sebe ľudia.  Tolerantní aj empatickí. Majme pochopenie a cit. Nezabúdajme, že i našim ľuďom pomohli v nedávnej minulosti iné krajiny. A povedzme si úprimne - všetci neboli politickí emigranti. Chceli sa mať (veľmi) často ekonomicky lepšie. Presne tak, ako časť utečencov, ktorí k nám prichádzajú z blízkeho východu, Ázie či Afriky. Vidia v nás nádej pre lepší život. Dajme im ju. 

 

Na druhej strane musíme od nich vyžadovať, aby sa začlenili do našej spoločnosti a nezneužívali ju. Je to o nastavení pravidiel, nie o množstve imigrantov. Netolerujme násilie v akejkoľvek  podobe. Ničenie majetku, násilnosti, potláčanie tradícii... Máme na to zákony - možnosti a každý štát má svoje silové zložky na ich presadenie a kontrolu. Nedovoľme ani zárodok násilia a chráňme si to, čo sme vybudovali. 

 

Prestaňme sa rozdeľovať na kresťanov, židov, muslimov, budhistov... Začnime sa rozdeľovať na ľudí slušných, ústretových, ochotných pomôcť a na tých, ktorí budú robiť vždy len problémy. Žiadajme od štátov, aby prvým vyšli v ústrety a pred druhými nás chránili. Je to naše právo. Nejde o to, odkiaľ prichádzame, ale o to, čo prinášame. Sebe i ostatným.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?