Medzi riadkami

Autor: Patrik Zimáni | 28.12.2016 o 13:54 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  178x

Náznaky, gestá, slová medzi riadkami. Niekto ich pochopí, iný si nevšimne, čo mu malo byť povedané, napísané...

Nuž, ženy sú v tejto neverbálnej komunikácií na vyššej úrovni. Priznajme si to. hrdia sa tým, že majú 6. zmysel. Ten mala i naša práčka. Už ju nemáme, pokazila sa :-) . Ja si ale myslím, že ženy majú zmyslov oveľa viac, ako iba šesť :) .

Nepovedia nám, chlapom, že treba povysávať, len naznačia, že v izbe je prach, možno útržkom spomenú, že malý Peťo rozsypal a natrúsil z tých keksov. Nepovedia priamo, aby sme zobrali ten nepríjemný hučiaci stroj a KONEČNE upratali. 

Potom v kútiku duše premýšľajú o tom, akí sme leniví, že doma prstom nepohneme. Nemajú to asi s nami ľahké, ale môžu si za to samy. Keby to povedali priamo, určite by sa skôr dopracovali k výsledku.. Milé dámy, na chlapov treba hovoriť priamo. Aspoň pokiaľ chcete, aby sa niečo udialo :-) .

Platí to asi i naopak, ale neviem, z vlastnej skúsenosti to potvrdiť nemôžem. Spýtajte sa mojej manželky. Ja to totiž poviem priamo. Potom sa dozviem, že som nezvolil tie správne slová a dáma to mohla zobrať osobne, lebo je citlivá, dokonca sa možno urazila. Čo nikdy nebolo mojim cieľom, som proste taký - priamy. Určite nekomunikujem so zlým úmyslom. 

A tak sa snažíme komunikovať, každý po svojom. Podľa svojich možností, schopností. S empatiou, pokojom, či stresom. Často sa nepočúvame, či počuť nechceme. Alebo možno ani nedokážeme počuť či počúvať... Nie sme schopní či ochotní zachytiť náznak slov či písmeniek vyslaných k nám. 

Hovoríme o niečom a sme presvedčení, že nás chápu. Vypočujú, možno poradia, možno povedia svoj názor, čakáme na reakciu, lebo bez nej nie je dialóg. Vieme, že sme z Marsu a ženy sú z Venuše. Zdá sa nám, že náš jazyk je spoločný. Často tomu tak nie je. Možno si poviete, že chlapi majú logiku a ženy pocity.

Neverím. Ani na prvý pohľad. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?